Медицинская карта
Плохой врач лечит болезнь, хороший - причину болезни.
 • гепатит
 • Недели беременности

  Беременность по неделям

 • Сколько живут с диагнозом рак
 • Как рыбий жир может уменьшить воспаление

Види медичного обладнання

2020-03-02 04:18:17
Види медичного обладнання

Діагностичне медичне обладнання – це тип інструментів або обладнання, які використовуються в умовах лікарні з однією метою дізнатися про стан здоров'я пацієнта. Виходячи із симптомів пацієнта, проводять діагностичний тест з використанням відповідного обладнання для оцінки стану пацієнта. Лікар або технік шукає які-небудь порушення в уражених органах або частинах людського тіла, які викликають ці симптомів.

Давайте розглянемо найпоширеніші типи діагностичного обладнання, яке використовується в лабораторіях і клініках.

Медичні візуалізаційні машини.

Медична візуалізація – це технології, який використовується для створення візуальних уявлень про людському тілі. Візуальне зображення, створюване обладнанням, що використовується для клінічного аналізу та медичного втручання. Існує багато медичного обладнання для візуалізації, такого як рентгенографія (рентгенівський апарат), комп'ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), ультразвук та ехокардіографія.Крім медичних засобів для візуалізації, існують інші медичні пристрої, використовувані для діагностики пацієнтів. Деякі приклади включають в себе ваги пацієнтів, стетоскопы, допплери і пульсоксиметрию.

Медичне обладнання тривалого користування

Цей тип медичного обладнання використовується головним чином для забезпечення терапевтичних переваг при певних станах чи захворюваннях. Використання цього обладнання має бути призначено лікарем, який призначений для медичних цілей. Це довгострокове та багаторазове пристрій, який можна використовувати в лікарні або вдома для догляду за пацієнтами. Існує кілька видів медичного обладнання тривалого користування, таких як:

Ручні візки або електричні інвалідні коляски, лікарняні ліжка, ходунки , милиці, тростини (або будь-який аналогічний тип допоміжного обладнання для пересування), тягове обладнання, надувні матраци, інсулінові помпи, молоковідсмоктувачі. розпилювачі, терплячі ліфти, ниркові машини, стаціонарні або переносні кисневі балони, концентратори кисню, вентилятори


Термін «довговічний» походить від того факту, що ці типи обладнання були перевірені на якість. Вони призначені для забезпечення безпеки і комфорту пацієнтів. Вони повинні бути в змозі доставити саме це. Деякі з загальних характеристик медичного обладнання тривалого користування включають протиковзкі властивості і несучу здатність. Оскільки це обладнання призначається лікарем для користі пацієнта, вартість його придбання часто покривається планами медичного страхування.

Обладнання для обробки

Лікувальне обладнання – це будь-який тип медичного пристрою або інструменту, який призначений для лікування певного стану. Він використовує сучасні технології для усунення будь-яких порушень для відновлення функцій уражених органах або тканинах організму. Сюди також можуть входити хірургічні засоби, призначені для лікування певних станів, що потребують хірургічного втручання.


Нижче наведено типові приклади медичного обладнання, яке ви знайдете в лікарнях і клініках:

Інфузійні насоси – цей тип лікувального обладнання використовується в умовах лікарні. Він призначений для введення ліків, рідин і інших форм лікування в систему кровообігу пацієнта. Ця машина використовується внутрішньовенно, але ви також можете знайти епідуральні або артеріальні вливання. Ця машина надійна, тому що вона уприскує контрольовані кількості рідини в систему пацієнта протягом певного періоду часу, використовується в основному для лікування захворювань очей. Він призначений для застосування у пацієнтів, які страждають на короткозорість, гіперметропія або астигматизмом. Медичні лазери. Лазер – це революційна технологія, яка застосовується в медицині для лікування різних захворювань. Це пристрій, який випускає довжину хвилі електромагнітного випромінювання для клінічних застосувань. Ці довжини хвиль змінюються, коли справа доходить до рівня енергії і тривалості імпульсу. Ці параметри повинні бути визначені лікарем під час лікування.


Між тим, лікувальне обладнання, що використовується для хірургічних процедур, що включає наступне: хірургічні шапки, халати, рукавички або окуляри (для хірургічної бригади), марля і штори (для пацієнтів)


Обладнання для життєзабезпечення


Як випливає з назви, засоби життєзабезпечення – це медичні пристрої, призначені для підтримки функцій організму пацієнта. Без підтримки життя органам пацієнта буде важко функціонувати самостійно. На сьогоднішній день в області медицини існують різні пристрої життєзабезпечення, такі як:

Апарати штучного кровообігу.


Ці пристрої, також відомі як пристрою для штучного кровообігу (CB), тимчасово виконують функції серця або легенів пацієнта під час операції. Це полегшує циркуляцію крові і кисню по всьому тілу пацієнта. Це відомо як форма екстракорпорального кровообігу.


Апарати штучної вентиляції легенів. Пристрій такого типу призначений для переміщення вдихуваного і видихуваного повітря з легенів. Він застосовується у пацієнтів з утрудненим диханням або нездатних забезпечити достатній запас кисню по всьому організму. Є два типи медичних вентиляторів. Одним з них є ручне управління з використанням маски мішечного клапана. Інший контролюється і управляється комп'ютером. Ви знайдете, що ця машина використовується у відділеннях інтенсивної терапії пацієнтів або пацієнтів на дому. Диализная машина – Діаліз – це метод видалення з крові надлишкових розчинених речовин або токсинів. Він використовується для людей, чиї нирки були пошкоджені і не здатні виконувати ці функції. Це тип замісної ниркової терапії. Апарати для діалізу необхідні тим, у кого є ушкодження нирок або втрата функції нирок.


Інкубатори. Інкубатор – це медичний апарат, використовуваний для інтенсивної терапії новонароджених. Він призначений для імітації умов навколишнього середовища, що підходять для новонароджених. Він часто використовується в поєднанні з декількома іншими медичними приладами, такими як кисневий ковпак і вентилятор.


Медичне лабораторне обладнання


Використання даного лабораторного обладнання часто спостерігається у медичних клініках або лікарняних лабораторіях. Вони призначені для аналізу крові, сечі, генів та іншого біологічного матеріалу. Ось приклади медичного лабораторного обладнання в медичній сфері:

Аналізатори газів крові


 • Хімічні аналізатори
 • Витратні матеріали для збору крові
 • Аналізатори електролітів
 • Диференційні лічильники
 • Аналізатори наркотиків
 • Аналізатори коагуляції
 • Гематологічні аналізатори
 • Аналізатори сечі
 • Мікробіологічні системи

Оскільки медичні технології продовжують розвиватися, ви можете очікувати появи нових типів медичного обладнання. Це гарна новина для пацієнтів, які можуть розраховувати на якісне медичне обслуговування і діагностику з використанням новітніх медичних технологій.

Оставьте комментарии и отзывы!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)